נח ניב - עמילות נכס ושילוח בינלאומי

יבוא אישי של מוצרים לבית

חיפוש פוסטים
פוסטים אחרונים

התחום של יבוא אישי של מוצרים שונים הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, זאת בשל ההזדמנות לחסוך בעלויות באופן משמעותי. ציבור הצרכנים בארץ מנסה למצוא כל הזמן דרכים להתמודד עם יוקר המחיה והבחירה ביבוא אישי יכולה להיות לעזר רב במקרים מסוימים. אחד התחומים בהם ניתן לראות עילה חדשה בשימוש ביבוא אישי הוא בתחום השיפוצים ועיצב הבית. אם בעבר יבוא אישי התמקד בעיקר בתעשיית הרכבים, היום ניתן לראות יותר ויותר תחומים בהם יבוא אישי הופך למשמעותי. היכולת לחסוך בעלויות באמצעות יבוא אישי נובעת מכך שבתהליך כזה שרשרת האספקה מתקצרת באופן משמעותי והתשלום מתמקד בעלויות המוצרים עצמם ופחות ברווחי היבואנים והספקים. השימוש ביבוא אישי בתחום הבניה עולה במקביל גם בקרב הלקוחות הפרטיים וגם בקרב הקבלנים והיזמים השונים.

כאשר בוחרים בתהליך של יבוא אישי של מוצרים לבית ולבניה, יש שתי אפשרויות לביצוע- בחירה מתוך קטלוגים של חברות שעוסקות בתחום, או נסיעה לארץ המוצא של המוצרים, בדרך כלל סין, ורכישה במקום.

חברות שונות שעוסקות ביבוא אישי מארגנות היום סיורים מתוכננים בחו"ל ללקוחות המעוניינים ברכישת מוצרים ביבוא אישי. חברות אלו נמצאות בקשרים עם מפעלי ענק בחו"ל, בעלי אולמות תצוגה גדולים ועשרות אלפי מוצרים למכירה, החל מחומרי בניין, דרך מבטחים, ריהוט סלוני וכלה במוצרים קטנים לעיצוב הבית. הסיורים לרכישת מוצרים נמשכים בדרך כלל שבוע או קצת יותר, בהם עוברים הלקוחות ממפעל למפעל בליווי צמוד של נציג החברה ובוחרים את המוצרים לרכישה.

 

כיצד מתכוננים למסע רכישה ביבוא אישי

כאשר נוסעים לחו"ל לבחור מוצרים ליבוא אישי, חשוב להתכונן בהתאם. ההיצע הקיים במקומות אלו הוא עצום ובקלות ניתן ללכת לאיבוד אם לא מגיעים ממוקדים. כל מי שבחור בתהליך יבוא אישי של מוצרים לבית ולבניה צריך לעשות עבודת הכנה,  הכוללת סיורים בחנויות בארץ, עיון יסודי בקטלוגים מחו"ל וגיבוש הטעם האישי המדויק. כל אלו יעזרו מאוד במהלך הסיור בחו"ל. כאשר הלקוח יודע מה הוא מחפש- קל לו הרבה יותר גם למצוא.בנוסף, כדאי להכין רשימת רכש מסודרת ומפורטת ככל האפשר, כולל סוג המוצרים אותם מחפשים, כמות היחידות מכל מוצר, התקציב המוקצה לרכישה וכו'.

מבחינת עלויות, יש לקחת בחשבון את כל המסלול של יבוא אישי. זה כולל את עלות הטיסה והשהות בחו"ל, תשלומי הובלה יבשתית של המוצרים בארץ היעד לנמל, תשלומי הובלה ימית לארץ וכמובן שינוע של הסחורה מהנמל בארץ לבית הלקוח. בנוסף, יש לקחת בחשבון עלויות שונות של מיסים על היבוא- לצורך כך, מומלץ כמובן להיעזר בשירותיה של חברת עמילות מכס מקצועית.

דילוג לתוכן