נח ניב - עמילות נכס ושילוח בינלאומי

כיצד נקבע המחיר של שילוח בינלאומי

חיפוש פוסטים
פוסטים אחרונים

שילוח בינלאומי הוא שירות שנדרש עבור רבים. חברות שעוסקות ביבוא ויצוא, אנשים שעושים רילוקיישן למדינה אחרת וצריכים לשלוח תכולת בית שלם ועוד. כמו בכל ענף בשוק, גם המחירים של שירותי שילוח בינלאומי משתנים מחברה לחברה והתחרות היא גדולה. מחירי השילוח הבינלאומי שונים אצל כל נותן שירות, בהתאם לשיטות בהן הוא עובד וכמובן בהתאם לצרכים והדרישות הספציפיות של כל לקוח, אך ישנם מספר פרמטרים קבועים שמשפיעים על קביעת מחירי השילוח, אותם נסקור כאן בהמשך. כאשר ישנה מודעות לפרמטרים הקבועים, ניתן באמת לבחון את הצעות המחיר שמקבלים מנותני השירות השונים ולקבל החלטה מושכלת לגבי החברה איתה בוחרים לעבוד.

 

פרמטרים שמשפיעים על מחירי השילוח הבינלאומי

 

-עלות כוללת של כל השירותים- חשוב לזכור כי כל תהליך שילוח מתחיל ומסתיים ביבשה, כאשר בדרך הוא עובר דרך הים או האוויר, בהתאם לצרכי הלקוח והזמנתו. על כן, מעבר לעלות של שילוח אווירי או ימי, יש לזכור שהמחיר הכולל משקלל בתוכו גם את עלות הפעילות היבשתית הכרוכה בתהליך השילוח- אחסנה, שינוע, עמילות מכס ועוד.

 

-אחסון המטען- בשליחת מטען בשילוח בינלאומי חשוב להתאים את גודל המכולה לצרכים. משלוח במכולה משותפת עם עוד אדם תוזיל את העלויות, תלוי כמובן אם זה מתאפשר בהתאם לגודל המשלוח. במקרים רבים אין באמת צורך בשכירת מכולה שלמה לאחסון המשלוח, אך אנשים נוטים להרגיש בטוחים ורגועים כאשר המשלוח שלהם מופרד לחלוטין מאחרים. חשוב לזכור שאין שום בעיה בחלוקת מכולה עם שותף במידת האפשר ודרך כך להוזיל את עלות השילוח הבינלאומי.

 

-הרכב המטען- חברת שילוח בינלאומי בדרך כלל מתמחרת באופן שונה משולחים רגילים ומשלוחים רגישים. כאשר מדובר במטען רגיש מבחינת ערכו הכספי, או במוצרים שבירים במיוחד, העלות תהיה כבוהה יותר בשל הוצאות גבוהות יותר על ביטוח המטען.

 

-לחץ מצד הלקוח- כאשר הלקוח מציג דרישה לשילוח דחוף ומהיר, זה בדרך כלל מעלה את התעריף. ככל שהמשלוח יתוכנן מוקדם יותר ובצורה מסודרת, עלות השילוח צפויה לרדת. חשוב לזכור שמשלוח דחוף חייב להתבצע דרך שילוח אווירי ולא ימי, מה שמייקר כמובן את העלות הכוללת. גם שירותי הקרקע הנדרשים יקרים יותר כאשר מדובר על משלוח דחוף.

 

-מחיר הדלק- גם בהובלה ימית וגם בשילוח אווירי,  למחירי הדלק יש השפעה ניכרת על עלות המשלוח.ברמה הגלובלית, חשוב לבדוק את תעריפי הדלק בעולם בסמוך למשלוח ולבחור מועד מתאים. במקים בהם ניתן לבחור את המדינה אליה מתבצע המשלוח, כדאי כמובן להעדיף לעבוד את מדינות בהן תעריף הדלק נמוך יותר.

 

בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם חברת עמילות מכס מובילה ומקצועית על מנת לקבל את כל ההחלטות הנכונות בתחום השילוח הבינלאומי.

דילוג לתוכן