נח ניב - עמילות נכס ושילוח בינלאומי

עמיל מכס או חברה שמספקת שירותי עמילות מכס מייצגים אתכם, יבואנים או יצואנים, מול רשויות המכס. חברת עמילות מכס תהיה בעלת ניסיון בתחום הסחר הבינלאומי. עמיל המכס מטפל במשלוח שלכם בכל ההיבטים: ייצוג מול רשויות החוק וגורמי המכס, מילוי טפסים רלוונטיים והגשתם לגורמים המעורבים וטיפול בדרישות חריגות של המשלוח שלכם.

לא כל מוצר שקונים בחו"ל מחויב בתשלום מכס.

ישנם מוצרים שלפי הסיווג המכסי שלהם פטורים ממכס. לכן חשוב לקבל סיווג של המוצר לפיו ניתן לדעת מה אחוז המכס הנדרש עבור יבוא הסחורה ארצה.

ישנן סחורות שפטורות ממכס אך חייבות במס קנייה.

כל המוצרים המיובאים לישראל (למעט חריגים בודדים) מחוייבים במע"מ.

הערך המקובל לפיו מחוייב המכס על היבוא הינו ערך הסחורה בחשבונית הספק + הובלה + מסי נמל, וכל ההוצאות עד לנמל היבוא.

הערך המקובל לפיו מחוייב המכס על היבוא הינו ערך הסחורה בחשבונית הספק + הובלה + מסי נמל, וכל ההוצאות עד לנמל היבוא.

מקובל להפריד בין עלויות השילוח הבינלאומי, לבין עלויות של מסים ואגרות המועברות למדינה ולנמלים ומחויבות על ידי עמיל המכס (כצינור להעברת הכספים) אחד לאחד לפי העלות האמתית ובצירוף מסמכים מגבים.

מבחינת עלויות שילוח בינלאומי, העלות הראשונה הנדרשת היא עבור ההובלה לארץ, בין אם מדובר בהובלה אווירית או ימית.

התשלום השני הוא למעשה עבור טיפול בעמילות מכס. בנוסף יש עלויות נמל ופקודת מסירה של חברת הספנות או חברת התעופה.

מבחינת עלויות של מסים ואגרות, התשלומים הנדרשים הם::

מכס, מס קנייה, מכון תקנים, מסי נמל, אחסנה בנמל ודמי רציף.

התשלום הגבוה ביותר הוא עבור מס ערך מוסף, הלא הוא מע"מ, העומד כיום על 17% ועתיד לעלות.

כמובן, אם תבחר להיעזר בשרותיו של עמיל מכס יהיה עליך לשלם גם לו.

רוב חברות עמילות המכס מספקות גם שירותים כמו שילוח בינלאומי, הובלה יבשתית, הובלה ימית ואווירית, אריזה, אחסון, ביטוח ועוד. היתרון בפניה לחברת עמילות מכס הוא בכך שתוכל לקבל מאותה החברה פתרונות למספר שירותים שאתה זקוק להם בתהליך יבוא או יצוא.

אנו בחברת נח ניב נשתדל תמיד להתאים לך, היבואן, את החליפה שאתה זקוק לה בשלמותה לפי בחירתך.

ניתן לבצע כל תהליך של יבוא יצוא באופן עצמאי. אין כל חובה להשתמש בשירותי עמיל מכס. עם זאת, לא מומלץ לעשות זאת לבד: לרוב זה יוצא יקר יותר וגם חשוף לטעויות שיכולות לעלות ביוקר ולגזול זמן יקר. מומלץ להיעזר בעמיל מכס מוסמך שמכיר את הבירוקרטיה והנהלים הרלוונטיים לכל מקרה ומקרה, וידע להביא אליך את המשלוח שלך- רכב ביבוא אישי במקרה זה, במהירות ובאופן חוקי וכמובן ללא נזקים. כדי לייבא רכב, מעבר לפן השילוחי, יש לדאוג לקבלת רישיון יבוא אישי ממשרד התחבורה לפני הזמנת הרכב.

אכן. כל מעבר של משלוח, גם של חפצים אישיים, יש להעביר דרך המכס. חברת עמילות מכס תסייע לכם בהעברה של תכולת הדירה והחפצים האישיים החל משלב האריזה, דרך השילוח הימי או האווירי, בביטוח הציוד שלכם וכלה בשחרורו במכס. כמו כן ישנן הטבות מכסיות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים שניתן להנות מהן ולקבל ייעוץ בעניין מגורם מוסמך.

בדיקות פיזיות ביבוא וביצוא, בשביל מה זה טוב בכלל?
טוב לנו כאזרחים וכצרכנים שיעמוד שוטר (מכס ישראל) בכניסה לשערי המדינה וינסה לעצור הברחות מכל סוג שהוא- ביטחוני, קניין רוחני, ליקויים , מוצרים ללא תוקף, בריחה מתשלום מיסים עפ"י חוק, מזון, בעלי חיים ועוד.
כיום בכל העולם המערבי ובישראל בפרט בסהכ כ- 5% מכלל המשלוחים הנכנסים ארצה נבדקים בפועל
ועדיין מדינת ישראל מתהדרת שבזכות מערבות מידע חכמות, מודיעין מתוחכם, ובניית פרופילים מתוחכים חלק גדול מההברחות אכן נתפסות.
הפרופיל לבדיקות מרובות נקבע בין היתר עפ"י – היבואן עצמו, הספק, מדינת היצוא, מדינת היבוא, סוג הטובין, התקופה- בכל תקופה טובין אחרים נחשבים "חמים " יותר ובשל כך דווקא הם ידרשו ליותר בדיקות פיזיות – לדוגמא – כולנו יודעים שבשל היבוא המקביל וחשש להברחות של חיקויי מכשירים סלולרים כיום מרבית היבוא של מכשירים סלולריים ידרשו לבדיקה פיזית של המכס
בנוסף גם לסוכן המכס יש חלק בבנית הפרופיל, סוכן מכס אשר יש לו עבירות מכס רבות מן הסתם רוב הרשומונים שהוא משלם למכס ידרשו גם כן- לדוגמא חברת נח ניב עמילות ושילוח בע"מ בעלת וותק של 80 שנות פעילות מסחרית עם פרופיל נקי בבתי המכס ולכן מריבתם המחולט של המשלוחים שאנו משחררים משתחררים מיד ללא בדיקות פיזיות
לסיכום, אנו כמובן לא מעודדים אף אדם ואף גורם לנסות ולהבריח שום סוג של טובין איבוא או ביצוא
מניסיוננו אכן מרבית מניסיונות ההברחות אכן נתפסים אם לא במשלוח הראשון אז בזה שאחריו,
הברחות ביבוא גורמות לנזק כלכלי ישיר לכל אחד מאתנו הצרכנים ובבטחונ של מדינת ישראל
חפשו סוכן מכס אשר שם חברתו בבתי המכס ושאר משרדי הממשלה אמין ומקצועי בצורה זו כמות הבדיקות הפיזיות תרד משמעותית והביקורת תהיה מדגמית בלבד

נשמח להיות לעזר בכל שאלה והכוונה

 

נח ניב עמילות ושילוח בע"מ

דילוג לתוכן