נח ניב - עמילות נכס ושילוח בינלאומי

שילוח אווירי – למי זה מתאים?

שילוח אווירי הינו אמצעי שילוח בינלאומי מהנפוצים ביותר כיום, לצד שילוח ימי.

שילוח אווירי מתבצע באמצעות מטוסים המעבירים את הסחורה או החפצים האישיים של המשלח בבטן המטוס אל כל יעד בעולם, במהירות גבוהה יחסית. כאשר יבואנים ויצואנים צריכים לבחור שיטת שילוח לסחורות שלהם, הם מתלבטים בדרך כלל בין שילוח אווירי ושילוח ימי. לכל אחת מהשיטות יש כמובן יתרונות וחסרונות.

היתרון הגדול של שילוח אווירי הוא כמובן אלמנט המהירות. כיום, שילוח אווירי הוא למעשה שיטת השילוח המהירה ביותר של סחורות. החיסרון המרכזי שלה הוא כמובן עלותה, שהיא הגבוהה ביותר מבין שיטות השילוח הנפוצות.

בהרבה מקרים, ההחלטה על סוג השילוח תתקבל רק על פי דחיפות ההגעה של הסחורה. כאשר קיימת דחיפות, שילוח אווירי ללא ספק יבחר כצורה המובילה. כאשר מדובר במשלוח סחורות צפוי, מאורגן ומתוכנן, בהחלט עדיף להשתמש בשילוח ימי, שגם הוא מסודר ואמין ועלותו נמוכה באופן משמעותי.

פרמטר נוסף שישפיע על בחירת סוג השילוח הוא כמובן סוג הסחורה. ישנן סחורות עדינות מסוגים שונים שאינן מתאימות לשילוח ימי. תרופות, מוצרי חקלאות שונים וחפצים בעלי תוקף שימוש מסוים כמובן מתאימים יותר לשילוח אווירי, כיוון שלזמן ההגעה שלהם משמעות מיוחדת.

ישנן כמובן גם הגבלות טכניות שונות שיכולות להוות גורם מכריע בבחירת צורת השילוח. המשקל של הסחורה, צורת האריזה שלה, גודלה היחסי ועוד, הם גורמים שיכולים להפוך אותה למתאימה במיוחד לשילוח אווירי או שילוח ימי. משלוחים גדולים ומסורבלים, כמו למשל של תכולת דירה שלמה, בדרך כלל יתאימו יותר לשילוח ימי, הן בשל צורת אריזתם והן בשל עלות השילוח של מטען כל כך גדול. חומרים כימיים מסוכנים, למשל, לא ניתן לשלח באמצעות שילוח אווירי בשל הסכנה הכרוכה בכך ולכן יועברו תמיד בשילוח ימי.

לקבלת הצעת מחיר התקשרו עכשיו: 03-5639300

מה משפיע על מחירי שילוח אווירי?

אמנם ידוע כי שילוח אווירי יקר יותר משילוח בדרכים אחרות, אך גם בתוך התחום של שילוח אווירי יש מדרגות מחיר שונות בהתאם לתכולת המשלוח ולסוג הטיסה הנבחרת.

במקרים רבים, ניתן לבחור במשלוח באמצעות טיסת המשך (קונקשיין) על פני טיסה ישירה ובכך להוביל לחסכון בעלויות. זה כמובן מצריך בדיקה פרטנית, לפי סוג הסחורה. המעבר בין מטוסים אמנם מתבצע ביעילות ובמקצועיות בדרך כלל, אך חשוב כמובן שסחורה רגישה ועדינה מסוגים שונים תשלח בדרך הקצרה והבטוחה ביותר, באמצעות טיסה ישירה ליעד.

מה כדאי לדעת?

חברת שילוח בינלאומי מקצועית תדע להתאים את שיטת השילוח לסחורה ולמי ששולח אותה בצורה הטובה ביותר. שירותי עמילות מכס הם היום חלק בלתי נפרד כמעט מכל חברת שילוח רצינית, כך ניתן לקבל את כל הייעוץ והשירות בתחומי יבוא יצוא במקום אחד.

אצלנו בנח ניב תוכלו למצוא בית אמיתי לכל הטיפול בתחומים אלו:

  • שירותי שילוח
  • עמילות מכס
  • מעקב מטענים
  • ביטוח סחורות
  • אחסנה
  • אריזה ועוד- הכל במקום אחד.
למידע ושאלות בנושא שילוח אווירי:

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן