נח ניב - עמילות נכס ושילוח בינלאומי

יבוא יצוא ועמילות מכס

חיפוש פוסטים
פוסטים אחרונים

כל חברה שעוסקת ביבוא יצוא נדרשת להבנה בסיסית של חוקים הנוגעים למסחר הבינלאומי. ההבנה הבסיסית היא חשובה כדי לדעת להתמודד עם אתגרים שונים בתחום עיסוקם. אך אינה מספיקה כדי לתפעל אותו בצורה מוצלחת. כל מי שעוסק ביבוא יצוא צריך להכיר בעובדה שחברת עמילות מכס טובה היא צורך בסיסי בעבורו. עמיל מכס הוא למעשה הגורם המוסמך לתווך בין היבואן/יצואן לרשויות בצורה הטובה ביותר. הוא עובר הכשרה ארוכה ותקופת התמחות שמסמיכה אותו לעסוק בתחום של יבוא יצוא ולספק שירותי עמילות מכסה חוקיים. עמיל מכס מרכז את כל הטיפול בנושא של יבוא יצוא כולל טיפול בכל התחום הבירוקרטי, מילוי והגשה של טפסים מתאימים, טיפול בתקשורת מול רשויות המכס בארץ ובחו"ל וטיפול בנושאים נלווים כמו ביטוחי סחורות, אריזות ושינוע יבשתי.

חברות עמילות מכס השכילו להבים שמתן שירותים מקיפים ללקוח יעניק להן יתרון וככל שיציעו סל נרחב יותר של שירותים כך תהיה להן עדיפות מבחינת הלקוח. לכן חברות רציניות בתחום של עמילות מכס באמת מציעות היום מגוון של שירותים שיודעים לספק את כל צרכי הלקוח במקום אחד- אריזה, אחסנה, שילוח בינלאומי, ביטוח סחורה, הובלה יבשתית ודאגה כוללת להגעת סחורה עד פתח הדלת של הנמען.

שירותים חשובים שניתן לקבל מחברות עמילות מכס

*תקשורת עם הרשויות- רשויות המכס בארץ ובחו"ל נוטות להערים קשיים לעתים על יבואנים ויצואנים. העיסוק בנושא יבוא יצוא כולל הרבה בירוקרטיה, טפסים והצהרות שונות שמעיל המכס יכול לטפל בהם בצורה מקצועית עבור לקוחותיו. על מנת לטפל בתחום זה יש צורך בידע ובמקצועיות שלא כל אדם ניחן בהם. בדיוק בשביל זה קיימים שירותי עמילות המכס.

*ביטוח סחורה- בהליך שילוח בינלאומי חשוב מאוד לדאוג לביטוח הסחורה שעוברת מסלול ארוך בדרכה ליעדה. יעדה של הסחורה הוא הגורם המשפיע ביותר על סוג הביטוח הנדרש. ישנם אזורים שמוגדרים כבעלי רמת בטיחות גבוהה ואזורים שמוגדרים כמסוכנים יותר. בהתאם לסוג האזור, יקבע סוג הביטוח הנדרש ועלותו. בנוסף, סוג השילוח מהווה גם כן גורם מכריע בהחלטה שכן אין דין שלוח אווירי, שנחשב מסוכן יותר, כדין שילוח ימי של סחורות. ככל ששיטת השילוח בטוחה יותר, כך הביטוח הנדרש יהיה מינורי יותר ועלותו תהיה נמוכה יותר. עמיל המכס יודע להתאים את סוג הביטוח הנדרש לפי המאפיינים השונים של העסקה.

*אחסנה ואריזה- עם השנים התרחבו חברות עמילות המכס ולמדו להציע גם שירותים נלווים ללקוחותיהם. יבוא יצוא כולל בתוכו גם טיפול בסחורות לאורך זמן ולכן קיימות היום חברות עמילות מכס במספקות ייעוץ והכוונה ללקוח בזמן האריזה של הסחורה הנשלחת וכן מטפלות בנושא אחסנת הסחורה במידת הצורך בהתאם לסוג הסחורה וסוג העסקה שנסגרה.

דילוג לתוכן